O firmie

Biuro Podróży „POL-KART” powstało 04.05.1992 roku. Firma świadczy usługi w zakresie organizacji i obsługi ruchu turystycznego, zarówno dla klientów indywidualnych, jak też dla grup zorganizowanych.

Biuro Podróży POL-KART

 

Działa na rynku usług turystycznych w rejonie posiadającym duży potencjał w tej dziedzinie. Mówimy tutaj o Ziemi Kłodzkiej, nazywanej od niedawna „Turystycznym Hrabstwem Sudetów”. Region ten, położony w południowo – zachodniej części Polski na styku kilku kultur – polskiej, czeskiej, niemieckiej i austriackiej jest nierozerwalnie związany z historią Dolnego Śląska.

Ziemia Kłodzka postrzegana jest jako region atrakcyjny turystycznie, o dużych możliwościach rozwoju. Powoduje to, że przedsiębiorstwa podejmujące działalność na rynku usług turystycznym posiadają pole do działania i duże szansę na odniesienie sukcesu.

Korzystne położenie w samym sercu Ziemi Kłodzkiej – w Polanicy Zdroju, będącej  jedną z  najpopularniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijającej się miejscowości uzdrowiskowej stanowi dodatkowy mocny atut. Pozwala w sposób optymalny kreować ofertę produktu turystycznego firmy.

Firma rezyduje w centralnej części Polanicy vis a vis wejścia do Parku Zdrojowego

 

Nie pozostaje to bez wpływu na liczbę osób korzystających z usług naszej firmy. Jest ona po prostu bardziej dostępna, jest w stanie dotrzeć do większej liczby segmentów rynku, lub też poszczególnych nisz rynkowych. Z drugiej zaś strony wzrasta stopień doinformowania o potrzebach i preferencjach rynku — odwiedzający firmę przychodząc w konkretnym celu sami pozostawiają informacje, które dają podstawę wiedzy o rynku. Działa to na zasadzie sprzężenia zwrotnego i daje wielorakie korzyści.

Kreowanie wizerunku rynkowego biura ma na celu przekonanie klienta o wysokiej jakości oferowanych usług.  Przyznane wyróżnienia zaświadczają o sposobie oferowania przez „POL-KART” usług w sposób profesjonalny i rzetelny. Obliguje to firmę do działania zgodnie z obowiązującym prawem, interesem klientów, oraz obowiązującymi zasadami etyki i sztuki zawodowej.

Biuro Podróży ”POL-KART” zajmuje się w sposób kompleksowy obsługą ruchu turystycznego. Można w tym wypadku mówić o równowadze pomiędzy turystyką wyjazdową jak też przyjazdową. Zakres działalności przedsiębiorstwa, bogactwo oferty i elastyczność w kreowaniu tej oferty świadczą o profesjonalizmie i konsekwentnym dążeniu do realizacji zawartych w misji celów. Opieramy się na długoletnim doświadczeniu, profesjonalnej obsłudze oraz wysokiej jakości usług.

Zgodnie z zawartą umową spółka podejmuję się świadczenie usług turystycznych w zakresie:

 

 • organizowania turystyki przyjazdowej na teren Ziemi Kłodzkiej, oraz współpracy w tym zakresie z obiektami wczasowymi, hotelami, pensjonatami i promocji oferty obiektów wypoczynkowych,
 • organizowania wycieczek po Ziemi Kłodzkiej
 • organizowania wycieczek jedno i kilkudniowych do Czech ( PRAGA, ADRSPACH, JASKINIE MORAWSKIEGO KRASSU )  i Austrii ( WIEDEŃ )  Węgier
 • organizowania kolonii, wycieczek szkolnych i tzw. „zielonych szkół”,
 • świadczenia usług przewodnickich i pilotażowych  ( przewodnicy z licencją )
 • wynajmu autokarów,
 • Oferujemy wakacje w kraju i zagranicą ,pobyty zorganizowane z transportem autokarowym i lotniczym oraz imprezy z dojazdem własnym , wycieczki objazdowe , pielgrzymki, kolonie, obozy , zielone szkoły, rejsy, imprezy integracyjne w ramach współpracy z WAKACYJNYM ŚWIATEM.
 • Przejazdy Kolejką Turystyczną, stanowiącej istotną atrakcję w ofercie „POL – KARTU”.
 • organizowania sprzedaży wydawnictw turystycznych – map, przewodników, widokówek, folderów, informatorów, wydawanych zarówno własnym nakładem, jak też zakupionych w innych wydawnictwach,
 • prowadzenia punktu informacji turystycznej,
 • prowadzenia sprzedaży biletów komunikacji międzynarodowej i krajowej.
 • sprzedaży ubezpieczeń turystycznych

W rankingu „Rzeczpospolitej” z 26.04.2000 r. Biuro „POL-KART” znalazło się w 50-ce najlepszych firm turystycznych w kraju (43 miejsce w rankingu wyników finansowych, 38-miejsce w klasyfikacji ilości obsłużonych gości). Sukces ten został powtórzony w roku 2001.

W plebiscycie organizowanym przez redakcję Tygodnika „Sport i”Turystyka” Biuro zajęło trzecie miejsce wśród dolnośląskich biur podróży. W roku 2012  firma otrzymała wyróżnienie – została laureatem Rankingu Firm Rodzinnych Roku 2012 w województwie dolnośląskim – organizowanym przez tygodnik Newsweek.

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE POL KART EKSPORT IMPORT SP Z O O

SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA-FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

REGON: 890023368

NIP: 8830003859

KRS: 0000168018

KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 50 000,00 ZŁ